Zahraniční hosté v obležení. Žáci na ně stojí fronty

Naše škola už podruhé s velkým úspěchem realizuje mezinárodní projekt EDISON.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Velké poděkování patří také paní Hricové, která hosty přivítala u sebe doma na večeři. Pokud to půjde, zprostředkujeme vám i její postřehy z milé návštěvy. Ubytování poskytuje internát SPŠ Bruntál.

Od 1. února 2016 jsou našimi hosty tito mladí lidé.
Žáci s nimi komunikují anglicky. (KLIKNI)