Jak nám to slušelo v RETRO dni 2019? Máme pro vás 70 fotek!

V pátek 22. listopadu 2019 jsme si připomněli, jaké to bývalo, když naši rodiče byli ještě dětmi, když virtuální svět byl pro většinu smrtelníků něco jako hudba daleké budoucnosti, a když diskotékám vládly hity Dalibora Jandy a Michala Davida. Retro den v naší škole někomu melancholicky připomněl jeho dětská léta a mnoha jiným zase nastínil dobu, kterou nikdy nepoznali. V každém případě jsme se v tenhle den všichni nesli na úžasné vlně nesmrtelného retra.

Bez názvu-1

rubikovy kostky se stal fenomén a kdo nesbíral céčka, byl jednoduše „out“. A taky volný čas předchozí generace trávily docela jinak, než my dnes. Skákání panáka, cvrnkání do kuliček, skládání papírové čepice a žvýkačky Pedro … tohle všechno mělo takové kouzlo, že si ho rádi připomeneme i v roce 2019. Poctu dobám retro jsme se rozhodli vzdát stylovým oblečením, jedinečnými doplňky a nechyběly dokonce ani členské průkazy ROH nebo Svazarmu.

Kárované vesty na košilích s vystrčeným límečkem, bekovky s výrazným vzorem, flanelové košile zastrčené v kalhotách s nažehlenými puky, módní plastové korále, propínací svetříky se splétaným vzorem a džíny s nohavicemi do zvonu střídaly opasky s velkou sponou, džínové bundičky a „kousavé“ tesilky … bylo zkrátka fuk, jestli vystupujete jako člen hnutí hippies, milovnice hitů skupiny Elán nebo nadšením zmítaný skaut. Bylo jedno, zda jste svůj styl upřeli na šedesátky, sedmdesátky či osmdesátky. Nikdo neřešil, zda máte na vysoko vyčesaný drdol, patku přes jedno oko, paruku nebo účes á la Mánička. A hlavně vůbec nezáleželo na tom, zda jste učitel či žák. V retro dni jsme zazářili my, školou povinní, stejně tak jako naši učitelé. A všichni jsme byli vážně fajnoví.

Velký dík patří především žákovské radě, z jejíž iniciativy tahle akce vzešla. Salvy díků si zaslouží naše maminky, tatínkové a všichni příbuzní, kteří nám pomohli zapátrat v léta netknutých šatnících a půdách a vyštrachat pro nás všechny ty retro poklady. A v neposlední řadě děkujeme našim učitelům, kteří se do téhle akce rozhodli jít s námi a nenechat nás v tom samotné. 

RETRO se vrátilo. Aspoň na jeden den.