Předkolo finále street hokeje v Bruntále

V plném proudu je žákovský florbalový turnaj nazvaný Street hockey 2016. V Bruntále se o postup do velkého finále utkali vítězové oblastních kol, týmy Základní školy Okružní a Základní školy Cihelní.

Street hockey 2016 patří k největším akcím svého druhu v ČR. Pořadatelé oslovili na osm stovek základních škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje a z okresu Vsetín

Petr Zatloukal, učitel, trenér týmu ZŠ Okružní: „Jsme velmi rádi, že se toho můžeme zúčastnit. Naše škola Okružní se toho účastní už několik let, takže můžeme konečně zúročit naše dovednosti, které se naučíme v zájmovém útvaru, kroužku školním.“

V bruntálském předkole finále se sešli dva velcí rivalové.

Petr Zatloukal, učitel, trenér týmu ZŠ Okružní: „Je to také výzva, protože tady v Bruntále existují dva florbalové oddíly mládežnické, které jezdí Moravskoslezskou ligu hrát do Ostravy a podobně, takže i z tohoto pohledu je to pro nás nějaká šance podívat se a zkusit si něco dalšího nového.

Street hokej je mezi dětmi po fotbale a ledním hokeji nejrozšířenějším kolektivním sportem. Jeho obliba navíc stále stoupá.

Iva Fidlerová, učitelka, trenérka ZŠ Cihelní: „My se florbalu věnujeme už třetím rokem. Kluci i holky mohou navštěvovat kroužek, který je v odpoledních hodinách a to i mladší i starší žáci a pravidelně se zúčastňujeme florbalových turnajů a jedním z nich je teda i tento.“

K oblíbenosti street hokeje zajisté přispělo to, že se dá hrát v podstatě kdekoliv a nepotřebuje žádné nákladné vybavení.

Anketa, hráči vítězného týmu:

„Takové menší hřiště a kolektivní sport.“

„Hraju to pět let a mám trénink čtyřikrát týdně. Hraju to i závodně.“

„Umět dobře postřehy a nebolí to.“

„Nejdůležitější je, abyste měli florbalku, abyste uměli mířit, střílet, nahrávat, roztáčet akce.“

Iva Fidlerová, učitelka, trenérka ZŠ Cihelní: „Florbal je hra, kde je potřeba pouze hokejek a míčku. Hraje pět hráčů plus brankář a mohou hrát holky i kluci, je to pro širokou veřejnost a je to víceméně nenákladný sport určený úplně pro všechny.“

Do ostravského finále 21. dubna postupuje Základní škola Okružní. Vyhrála oba zápasy bruntálského derby a to poměrem 12: 4 a 7:4.