Verunka, královna pečených bábovek

V červnu 2018 na naší škole proběhla kuchařská soutěž. Verunka, coby talentovaná cukrářka a mistryně sladkého pečení se prostě nemohla nezúčastnit. Úspěšně zvládla upéct bábovku přímo ukázkových kvalit a chuti!

Kdo by si myslel, že pečení bábovky zvládne každý trochu zručnější nadšenec sladkých teček, hodně by se mýlil. Taková bábovka vyžaduje pečlivou studii receptu, důslednou přípravu všech nezbytných surovin a hlavně nadšení a smysl pro tradiční cukrářské řemeslo. A to Verunka má. Všichni, kdo její sladkou dobrotu ochutnali, o tom nemohli ani na vteřinu pochybovat.

Správně oddělit žloutky od bílků a ty pak vyšlehat do tuhého sněhu … odvážit krystalový cukr s přesností na setinu gramu … mouku přidat ve správném poměru … dostatečně vymazat pečící formu a nakonec smíchat tmavé těsto se světlým tak, aby při rozkrojení vznikl krásný mramorový vzor … to všechno Verunka zvládla s noblesou opravdové cukrářky!

Verunko, za ukázkovou bábovku máš od nás velikánskou jedničku!