Místy se skutečně báli, že nevíte čeho?

Tajemný poklad, napětí, strašidelné chvilky

Máte rádi napětí? Pokud ano, podívejte se, co všechno zažily na svém výletě děti ze IV. oddělení školní družinky.

Ve čtvrtek 7. 5. 2015 se společně se svojí paní vychovatelkou Ivetou Kašpaříkovou, vydaly na družinkový výlet do Nových Heřmínov. Chtěly totiž navázat na Dobytí tajemné pevnosti a pokusit se najít zakopaný poklad. Část cesty se svezly autobusem, ale dál už musely po svých. Podél řeky, lesem…

Když konečně dorazily na místo, táborový oheň už plápolal. Znaveni náročnou cestou a hladem, počaly vytahovat špekáčky, párky a pečivo, aby doplnily ztracenou energii. Poté, co jí načerpaly zpět, rozdělily se děti do čtyř družstev. Každé družstvo mělo svého vedoucího, který vše koordinoval a na své členy pečlivě dohlížel. Týmy měly za úkol rozluštit vzkaz napsaný pomocí Morseovy abecedy.

Tu jsme si pečlivě procvičovali na dělených hodinách. Ve vzkazu stálo, že poklad je ukrytý hluboko pod zemí, a kdo jej najde, poctivě ho předá paní vychovatelce. Když byl poklad vyhrabán, vybral si z něj každý to, co se mu líbilo nejvíce. V hlubokém lese pak čekalo na děti další překvapení v podobě několika lahví šampaňského (samozřejmě, že dětského :).

V lese jsme pak společně prozkoumali bývalé vojenské bunkry.  Naše společné putování jsme zakončili prožitkovou pedagogikou. Povídali jsme si o lesních skřítcích Semtamdřívcích. O tom, co všechno se jim přihodilo a proč, a také – jak je děti mohou zachránit.

Cestou zpátky jsme se nesmírně nasmáli! Jestlipak víte, kdo jsou to saláti? Pokud ne, zeptejte se našich prvňáčků. 🙂

JS1IcuRVTIGOmmwSk-tpSQ_r

Bc. Iveta Kašpaříková

Touto začít1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32