Máme fotky k Velké kuchařské soutěži!

Dne 24.3.2019 byla pro obrovský úspěch, jemuž se tahle akce těšila v minulém roce, vyhlášena oblíbená Velká kuchařská soutěž. Také letos se setkala s ohromnou odezvou. Děti se s vervou pustily do pečení i vaření a odměny v podobě vstupenek do Wellness centra v Bruntále byly rozdány už týden po vyhlášení soutěže!

A vyhodnocení? Bylo uvařeno a upečeno několik vynikajících pokrmů a rozdáno celkem 13 vstupenek do Wellness centra v Bruntále. Ceny v hodnotě 1 560 korun si naši nejlepší kuchtíci opravdu zasloužili.

Velký dík patří všem zúčastněným dětem, jejich maminkám, tatínkům i kamarádům a sourozencům, kteří jim s vytvářením mňamek nejrůznějšího druhu pomáhali.

A jaké že vlastně pokrmy si pro naši soutěž účastníci vybrali?

 • Eliška ze IV.A se pustila do smažení tradičních bramboráků. S přípravou jí nadšeně pomáhala její mladší sestřička, teprve čtyřletá Karolínka. Ta se bezpochyby stala jednou z nejmladších účastnic celé akce!
 • Elizabethka ze IV.B nám předvedla nádherného velikonočního beránka. Ukázkový beránek s červenou mašličkou musel být chloubou velikonoční tabule!
 • Hanička a Valinka ze VII.A vyráběly cupcake. Krásně naservírované a stylově ozdobené dortíčky by mohly směle kandidovat na nejlepší dezerty prestižních cukráren!
 • Honza ze VI.B zvolil svoje oblíbené skořicové šneky. Také jemu pomáhal při pečení mladší bráška alias pečlivý kontrolor přípravy i kvality. Z krásných fotek, které nám Honza poslal, přímo voní skořicová strouhanka a zlatavé listové těsto!
 • Honza a jeho parťák Dominik ze VII.A pekli šneky z listového těsta na slaný způsob.
 • Lukáš ze III.B se v naší soutěži představil jako zkušený mistr cukrář. Jeho nepečený krémový dort s piškoty a čerstvými jahodami vypadal prostě fantasticky!
 • Michal z V.B nás seznámil se svým receptem na mlsné těstoviny. Každý krok vaření pečlivě nafotil a zdokumentoval. Jak je vidět z fotek, v jeho kuchyni vládlo nadšení a spousta srandy!
 • Sofinka z I.A se v domácí kuchyni pohybovala jako skutečná profesionálka! Upekla nádherného velikonočního beránka, za kterého by se nemusel stydět ani držitel michelinské hvězdy! Ozdobený stylovou mašličkou a poprášený moučkovým cukrem vypadal úžasně!
 • Dominika z IX.B ví, že upéct krásnou bábovku není jenom tak, přestože je to jeden z nejznámějších druhů sladkého pečiva. Měla by být rovnoměrná, tak akorát propečená, voňavá a zasněžená cukrem. A přesně taková se Dominice povedla!
 • Terezka ze IV.B nezvolila snadnou cestu a vrhla se do přípravy jak sladkého, tak slaného pokrmu. Vsadila na oblíbené bramboráčky a populární palačinky s jahodami a šlehačkou. Obě jídla nádherně naservírovala. Bramboráčky voněly už z fotek a palačinky ozdobené čerstvými jahodami a nadýchanou šlehačkou vypadaly jak z menu restaurace hotelu Continental!
 • Vendulka ze IV.B se představila jako profík v oblasti sladkého pečení. Na její slavnostní tabuli nechybělo mascarpone, čerstvé jahody ani křupavé sušenky.

Na závěr se nezapomeňte kouknout na naši FOTOGALERII. Je plná milých momentek z průběhu příprav nejrůznějších lahůdek. Sálá z nich nadšení a radost pro vaření i cukrařinu. Cítíte z nich vůni skořice i vanilky, zachytíte jemnost sladkých krémů a aroma čerstvých jahod. Budou se vám sbíhat sliny nad slanými delikatesami a ucítíte vláčnost těsta velikonočních beránků. A možná taky budete mít chuť usmažit si majoránkou provoněné bramboráky nebo se pustit do kyprého dortíku nazdobeného barevnou posypkou.

Naši milí kuchtíci, zdatní šéfkuchaři, roztomilé cukrářky a vycházející hvězdy gastronomie, všem vám moc děkujeme za nádherné fotečky, nadšení, radost a inspiraci!