Lyžařský výcvik 2016

Tradiční lyžařský výcvik 7. ročníků se uskutečnil v termínu 11. – 15. ledna 2016 v Karlově pod Pradědem.

Týden jsme byli doma na penzionu Zámeček a na svah jsme to měli opravdu blízko. Na snídaně, obědy a večeře jsme docházeli do sousední restaurace Aurum, kde se o nás velmi dobře postarali.

Lyžovat jsme začali hned v pondělí po příjezdu a ubytování na penzionu. Zkušení instruktoři nás rozdělili do tří lyžařských skupin a někteří odvážlivci se vydali na výcvik snowboardový.

V pondělí a v úterý nám počasí příliš nepřálo, teplota se pohybovala lehce nad nulou, takže sníh byl mokrý a těžký. Zima se ale nakonec projevila tak, jak jsem si přáli, a ve středu začalo mrznout a sněžit. I díky místním sněžným dělům a profíkům u lanovek jsme měli ideální podmínky pro lyžování celý týden.

Ve čtvrtek jsme také absolvovali večerní lyžování na jednom z největších osvětlených ski areálů na Moravě a svezli jsme se na rychlé čtyř-sedačkové lanovce „Karlovský expres“.

Celý týden se velmi vydařil. Ti, kteří na lyžích nebo snowboardu nikdy nestáli, si tuto disciplínu osahali, a třeba se k ní někdy vrátí. Ti, kteří už na lyžích nebo snowboardu měli něco odježděno, se snad něco nového naučili. Určitě jsme si to ale všichni užili a budeme se těšit na další zážitky z hor.

Instruktoři: Jiří Zaoral, Ondřej Pospíšil, Jaroslav Klimeš a Adam Ritnošík

Speciální poděkování za výpomoc paní Blance Dembovské

Žáci VII.A a VII.B

Vedoucí kurzu Jiří Zaoral

Lyžák (1)
Lyžák (2)
Lyžák (3)

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

Lyžák (5)
Lyžák (6)
Lyžák (7)
Lyžák (8)

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA
DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA