EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ 2019

Letošní ročník soutěže, která už na naší škole trvá více než dvacet let, byl zaměřen na obaly. Ty se stávají součástí našeho každodenního života.

Vstupním úkolem soutěžících bylo vyhledat a vyfotografovat výrobek s nejabsurdnějším obalem. A podle fotografií bylo jasné, že si účastníci uvědomují, jak jsou některé obaly zbytečné. Tímto způsobem jsme chtěli upozornit na nesmyslnost některých obalů na výrobcích, které kupujeme.

Při soutěži účastníci nakupovali v bezobalovém krámku, vyzkoušeli si testy na iPadech, na školní zahradě určovali čas rozpadu obalů, jeden úkol proběhl v angličtině, soutěžící si prověřili, zda rozliší jednotlivé obaly hmatem a mnohé další.

Myslet ekologicky neznamená jen správně třídit odpad, ale také ho zbytečně netvořit.

Možná si někteří během nákupu s rodiči rozmyslí, zda dát banány do plastového sáčku. Nebo si třeba ušijí látkové pytlíky na pečivo, které mohou použít několikrát.

Poděkování patří všem, kteří se na soutěži podíleli a sponzorům: Sdružení Čtverka, Zdravá výživa Bruntál, Lesy ČR, Optys. Svou účastí přispělo i SVČ Bruntál a pan starosta Petr Rys.

V letošním roce se zúčastnilo 23 družstev z Rýmařova, Lichnova, Karlovic, Krnova a ze všech bruntálských základních škol a bruntálského gymnázia.

Nejúspěšnější byla družstva ze ZŠ Okružní 38 Bruntál, ZŠ a MŠ Karlovice a Všeobecného a sportovního gymnázia.

ODKAZ NA REPORTÁŽ