Den bláznivých účesů a pocta dvojčatům

Chtěli jsme myslet alespoň na chvíli taky na něco jiného než na těžkosti, které má celá společnost s koronavirem. My jsme tuhle příležitost pojmenovali jako Den bláznivých účesů a uskutečnili ji 9. října 2020.  Zároveň jsme tuto akci spojili s poctou všem dvojčatům.

Od vrabčího hnízda po hair styling

Čím bláznivější, tím lepší – v takovém duchu se nesly naše záměry s vlasy. Poznali jsme, že na délce ani barvě nesejde. Působivý účes totiž může vzniknout na hlavě prakticky kohokoli. Někdy nám k tomu stačila trocha gelu, jindy jsme do hry zapojili barevné korálky, gumičky a spony, a někdy jsme vsadili na dokonale šílenou kombinaci vlasového designu. Někomu z hlavy trčely plyšové drátky či plastová brčka, někomu drdol držela tužka, jinému z nás zase přistál na hlavě talíř (naštěstí jen papírový). Copánky všeho druhu, drdůlky s košíčky na muffiny, stylový účes „na kohouta“ nebo duhový roh jednorožce na čelence držící ofinu… a chybu neudělal ani ten, kdo se rozhodl akci bojkotovat starým dobrým vrabčím hnízdem. Do plejády bláznivých účesů totiž zapadl stejně tak jako ten, který se rozhodl oživit svůj účes školním pouzdrem. Řada došla dokonce i na barevné paruky, a pokud jste snad měli pocit, že na vás z číhosi drdolu mrkly oči, nepletli jste se…

Ať žijí dvojčata!

Dvojčata prý spolu dokáží sdílet bolest i radost, stejně se oblékají, poslouchají stejnou hudbu a dokonce umí uhodnout, co si ten druhý myslí. I u nás ve škole máme pár dvojčat, ale vzhledem k oné jedinečnosti jsme se rozhodli jejich řady tak trochu rozšířit. Vždyť někteří z nás si jsou natolik blízcí, že si občas jako dvojčata opravdu připadají.

Poctu dvojčatům a rozšíření jejich řad jsme se rozhodli spojit právě se Dnem bláznivých účesů. Ta skutečná jste mohli poznat podle podoby. Oblékli jsme si stejná trička, šaty, sukně, kalhoty,… a někdy jsme souznění hodné skutečných dvojčat stvrdili stejnými doplňky nebo naopak odlehčili výměnou ponožek odlišných vzorů. Naše potěšení bylo o to větší, když se do hry zapojily taky dvě paní učitelky!

Bylo to bláznivé, bylo to šílené, bylo to COOL i CRAZY!

Ještě než se dáte do prohlížení fotek v naší fotogalerii, nezapomeňte poděkovat těm, kteří se na vašich účesech a outfitech podíleli, přestože s vámi do školy nechodí, tedy maminkám, tatínkům nebo třeba sourozencům. I díky nim jste si tenhle den mohli užít. A na tom, že to stálo za to, se určitě shodneme všichni (a to ani nemusíme být dvojčata).

Sladké mámení neboli Den čokolády

Datum 13. září se vrylo do paměti všem milovníkům sladké pochoutky. Tento den je totiž v kalendářích označen jako DEN ČOKOLÁDY a neslaví ho tradičně jen cukrárny a nadnárodní společnosti. Pod symbolem sladké lahůdky můžeme tento zázrak z kakaových bobů ochutnávat taky na nejrůznějších veletrzích a festivalech. Není divu, že jsme se oslavám čokolády rozhodli zasvětit den taky u nás ve škole.

Outfit á la čokoláda

A protože „šaty dělaj člověka“, rozhodli jsme se začít právě u nich. Barva oblečení žáků i učitelů vzbuzovala v našich fantaziích představy o pochoutkách z čokolády přímo zrozených: tak třeba halenky v odstínu mocca, čokoládově hnědé mikiny, doplňky s nádechem tonů belgických pralinek nebo trička hnědá jako čokoládové lanýže. Sukýnky v nuancích bílé čokolády protančily celý den s kalhotami v tónech od čokoládové šlehačky až po choco topping, jaký známe ze zmrzlinových pohárů. Barevnému spektru zkrátka v tento den u nás ve škole vládla HNĚDÁ.

Ke svačině, po obědě i na cestu? Čokoláda!

A nebyl by to Den čokolády, abychom ho neuctili taky pochutnáváním si na téhle dobrotě. Fantazii (nebo spíše chuti) meze nikdo z nás rozhodně nekladl, a tak si s sebou každý donesl to, co mu chutná nejvíc. Čokoláda na jakýkoli způsob, ve všech možných podobách a chutích: tabulková, tyčinky s náplní, polévané sušenky, … Na jazycích se nám rozplývaly sladké bonbóny a čokoládové hrudky. Ze tříd i chodeb se linula vůně, která nás na moment v myšlenkách přenesla do luxusních pařížských čokoládoven, do cukráren vonících horkým kakaem a mezi nablýskané vitríny, v nichž se pyšně vystavují čokoládové pralinky všech barev, příchutí i tvarů.

Čokoládový den jsme si všichni užili dosyta. Poděkování patří nejen žákovské radě, která k pořádání téhle akce dala podnět, ale taky učitelům a žákům, kteří se den čokolády rozhodli poctít vším, co je jen napadlo a přitom mělo třeba jen malou souvislost s jednou z nejoblíbenějších dobrot světa. A děkujeme také maminkám, tatínkům, sourozencům, babičkám a dědečkům, kteří nám pomáhali sladit oblečení do odstínů čokolády, a kteří se na tomhle sladkém mámení podíleli, i když s námi do školy nechodí.