Bruntálští učitelé sdíleli zkušenosti s kolegy z jiného kraje

Pedagogové z Olomouckého kraje ve čtvrtek 23. září hledali na bruntálských školách inspiraci pro svou práci mimo jiné i se znevýhodněnými dětmi. Celkem šlo o osmdesát učitelů ze Šternberka a Moravského Berouna. Část jich navštívila také místní mateřinky.

Bruntálští učitelé sdíleli zkušenosti s kolegy z jiného kraje

Dvě desítky pedagogů například zavítaly na besedu do Základní školy Bruntál, Okružní 38. Ředitel Leoš Sekanina nejprve školu představil formou prezentace, poté učitele po škole provedl. Hosty zaujalo především vybavení školy, zajímali se o spolupráci a komunikaci s rodiči. Hovořilo se také o možnostech financování.

„Cílem bylo sdílet zkušenosti, které školy mají s výukou znevýhodněných žáků. Informace o tom, jak funguje jiná škola jsou pro nás přínosné. Jsme z jiného kraje a tento výjezd pro nás byl možností, jak se inspirovat,“ uvedla Veronika Machowská, která ve skupině zastupovala MAS Šternbersko o.p.s. Zástupci bruntálských škol by měli podobnou návštěvu v Olomouckém kraji absolvovat na jaře.

Výjezd za zkušenostmi pedagogů do jiného kraje se konal v rámci projektu Společně za kvalitní vzdělávání, na němž spolupracuje MAS Hrubý Jeseník o.p.s. a MAS Šternbersko o.p.s.

Zdroj: MěÚ Bruntál