Bruntálská laťka 2018

30. listopadu 2018 se uskutečnil již 6. ročník soutěže ve skoku vysokém, Bruntálská laťka 2018. Závodu se zúčastnili žáci základních školy z Bruntálu – ZŠ Okružní, ZŠ Jesenická, ZŠ Školní a také žáci nižšího stupně Bruntálského gymnázia. Závodníci a závodnice soupeřili ve čtyřech kategoriích – mladší žáci a mladší žákyně (6. – 7. třídy) a starší žáci a starší žákyně (8. – 9. třídy).

Tato akce byla finančně podpořena městem Bruntál

Základní výška pro všechny kategorie byla 100 cm a postupně se po 5-ti centimetrech zvyšovalo. Závodníci měli na každou postupnou výšku 3 pokusy. V některých kategoriích muselo rozhodnout rozeskakování a o umístění rozhodoval také celkový počet neúspěšných pokusů v soutěži.

Celkové výsledky a výkony:

Mladší žákyně:

 1. místo: Ester Škultéty – 135 cm (ZŠ Jesenická)
 2. místo: Veronika Horáčková – 130 cm (ZŠ Jesenická)
 3. místo: Adéla Mikulová – 125 cm (ZŠ Jesenická)

Mladší žáci:

 1. místo: Eliáš Kalisz – 135 cm (ZŠ Jesenická)
 2. místo: Matyáš Kutlák – 130 cm (ZŠ Jesenická)
 3. místo: Dominik Svoboda – 135 cm (ZŠ Jesenická)

Starší žákyně:

 1. místo: Daniela Zavadilová – 140 cm (ZŠ Okružní)
 2. místo: Elischka Czesch – 130 cm (ZŠ Okružní)
 3. místo: Vendula Zavadilová – 130 cm (ZŠ Okružní))

Starší žáci:

 1. místo: Adam Zpěvák – 155 cm (ZŠ Jesenická)
 2. místo: Marek Čech – 150 cm (ZŠ Okružní)
 3. místo: Michal Kováč – 150 cm (ZŠ Školní)

Všem soutěžícím i vedoucím děkujeme za účast a příští rok se budeme těšit na další ročník Bruntálské laťky.

Jiří Zaoral