Artoday. Tak kdo? Padouch, nebo hrdina?

V pátek 4.11.2016 se v naší aule uskutečnil IV. ročník výtvarné akce Artoday.

vystrizek-9-672x161

AKCE BYLA FINANČNĚ PODPOŘENA MĚSTEM BRUNTÁL

Akce se zúčastnilo okolo 50 žáků z 5 bruntálských škol. Mladí výtvarníci si tentokrát posvítili na prostorovou tvorbu.

Hlavním materiálem byly polystyrenové bloky, ze kterých děti jak skulptivním (odebíráním hmoty), tak plastickým (přidávání hmoty) přístupem  tvořili busty na téma „Padouch, nebo hrdina“.

Nutno podotknout, že pro mnohé to bylo první setkání s takovýmto způsobem tvorby. Navzdory občasným poraněním se však této výzvě postavili čelem a vzniklo tak přes dvacet osobitých výtvorů. Hladký průběh výtvarného dne zajišťovala pohotovost členů školní žákovské rady, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uskutečnit.

Obrovský dík patří rovněž Městu Bruntál – pouze díky jejich přispění se může naše výtvarné podhoubí každoročně scházet a tvořit.

Mgr. Ladislav Mako, ZŠ Bruntál, Okružní