Krajské kolo přírodovědné soutěže Zlatý list 2026 se konalo ve středu 6. května v Břidličné. Do soutěže se zapojilo přibližně 50 družstev z 20 škol z celého Moravskoslezského kraje.
Naši školu reprezentovala dvě družstva. Starší žáci soutěžili ve složení E. Zlámalová, S. Hricová., S. Piňková, A. Mališová, V. Kolín, L. Ismaili. Ve velké konkurenci základních škol a gymnázií z celého kraje předvedli výborné znalosti z oblasti přírody a ekologie a vybojovali krásné 15. místo.
Mladší družstvo žáků 6. třídy ve složení P. Indik, T. Lempochner, A. Jurovicová, J. Procházka a S. Kovalovská se soutěže zúčastnilo poprvé. Ani oni se nezalekli náročných úkolů a silné konkurence a obsadili pěkné 13. místo.
Soutěžící si prověřili své znalosti z botaniky, herpetologie, ornitologie, geologie, hydrobiologie, lesnictví, myslivosti, ochrany přírody.
Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, snahu a nadšení, se kterým naši školu reprezentovali.





Aktualitu dosud vidělo:
návštěvníků



























































































































































































































































































































IX. ročník soutěže ve zpěvu lidových písní Bruntálský slavík 2023 proběhl v ZŠ Okružní, Bruntál...
















