4. ročník Bruntálské laťky

29. listopadu 2016 se uskutečnil již 4. ročník soutěže ve skoku vysokém, Bruntálská laťka 2016.

Závodu se zúčastnili žáci základních školy z Bruntálu – ZŠ Okružní, ZŠ Jesenická, ZŠ Školní a také žáci nižšího stupně bruntálského gymnázia. Závodníci a závodnice soupeřili ve čtyřech kategoriích – mladší žáci a mladší žákyně (6. – 7. třídy) a starší žáci a starší žákyně (8. – 9. třídy).

Tato akce byla finančně podpořena městem Bruntál

vystrizek-9-672x161Základní výška pro všechny kategorie byla 100 cm a postupně se po 5-ti centimetrech zvyšovalo. Závodníci měli na každou postupnou výšku 3 pokusy.

Všechny mladší žákyně začínaly na základní výšce a nejvýše se dostala pouze vítězka, která překonala 130 cm. Poté se jako jediná v soutěži pokoušela o 135 cm, bohužel neúspěšně.

1. místo: Daniela Zavadilová – 130 cm (ZŠ Okružní)
  2. místo: Julie Vaculíková – 125 cm (ZŠ Jesenická)
  3. místo: Jana Hradilová – 125 cm (ZŠ Okružní)

Mladší žáci měli svou kategorii velice vyrovnanou a o vítězi rozhodl pouze menší počet pokusů v soutěži. Stejně jako u mladších žákyň, hraniční výška byla 130 cm.

1. místo: Adam Zpěvák – 130 cm (ZŠ Jesenická)
  2. místo: Roman Skalický – 130 cm (ZŠ Jesenická)
  3. místo: Michal Kováč – 125 cm (ZŠ Školní)

Starší žákyně svedly dramatický boj až do konce. Na stranu vítězky se přiklonilo více štěstí a rozhodující výšku 140 cm se jí podařilo překonat až posledním pokusem.

1. místo: Eva Bubelová – 140 cm (ZŠ Okružní)
  2. místo: Simona Slováková – 135 cm (ZŠ Okružní)
  3. místo: Jana Poláková – 130 cm (Gymnázium Bruntál)

Starší žáci měli svou kategorii nejpočetnější a tato kategorie měla také nejsuverénnějšího vítěze, který překonal dosavadní rekord soutěže, a to 165 cm. Soupeři proto neměli šanci a rozdělili si zbývající místa.

1. místo: Nikola Mikulka – 165cm (ZŠ Školní)
  2. místo: Michal Duben – 150 cm (ZŠ Okružní)
  3. místo: Ondřej Svoboda – 145 cm (Gymnázium Bruntál)

Všem soutěžícím děkujeme za účast a předvedené výkony a příští rok se budeme těšit na další ročník Bruntálské laťky.

Jiří Zaoral