Zeměpisná olympiáda 2020 on-line

Přestože se nejprve krajské kolo zeměpisné olympiády v Ostravě zrušilo, organizátoři vše přehodnotili a na konci dubna proběhla soutěž on-line s účastí našeho želízka v ohni – Šimona Kameníka ze VII.B třídy, který si svou účast vybojoval již v únorovém okresním kole.

„Zeměpisná olympiáda měla tři části: 1. Práce s atlasem 2. Práce bez atlasu 3.Praktická část – práce s grafy. Na každou část bylo 60 minut, ale skončil jsem vždy dřív. Nejvíc mě zaujaly otázky z praktické části, které se týkaly větrných elektráren v ČR. Překvapilo mě, kolik otázek se týkalo Jižní Ameriky, např. seřadit města od nejsevernějšího po nejjižnější. Celkově mi otázky přišly jako docela těžké, ale bylo to určitě příjemně strávené dopoledne,“ uvedl Šimon.

Šimon odvedl perfektní výkon v tak velké konkurenci žáků několika moravskoslezských gymnázií a základních škol. Umístil se na krásném sedmém místě. Poděkování si zaslouží i jeho rodiče za zajištění podmínek tak, aby se Šimon mohl této akce zúčastnit.