Výlet v pátek 13. s odjezdem ve 13.13

Za magického spojení tří třináctek v jeden den jsme se se žáky prvních a čtvrtých tříd a paními učitelkami Dluhošovou a Procházkovou vydali v pátek 13.11.2015 ve 13 hodin a 13 minut na náš druhý turistický výlet v tomto školním roce.


Tentokrát jsme ale zvolili opačný směr jízdy vlakem z Bruntálu než minule a cestovali jsme i městským autobusem. Vyhlídli jsme si totiž rozhlednu Vyhlídka (552 m. n. m.) na stejnojmenném vrchu v krásném odpočinkovém prostředí krnovských městských lesů na Ježníku, který je rekreační částí města Krnova.

Zajímavostí tamní rozhledny je to, že je starší sestrou rozhledny na Velkém Roudném, která ční nad Slezskou Hartou. Obě rozhledny byly totiž postaveny stejnou technologií dřevěné montáže po roce 2000.

Z ježnické rohledny můžete obdivovat směrem na západ masiv Hrubého Jeseníku, na sever se rozhlížíte do polských pahorkatin a nížin a na východě vidíte jako na dlani město Krnov i se cvilínským kopcem a jeho dominantami v pozadí – poutním chrámem panny Marie Sedmibolestné a Lichtenštejnskou rozhlednou.

Výlet všem turistům i neturistům vřele doporučujeme. Od konečné zastávky autobusu MHD na Ježníku a parkoviště je to moc pěknou procházkou lesem k rozhledně pouhých 1 500 m!

Mgr. Jiří Schneider