Úterní svačinku si nenechte ujít. Bude kokosová tapioka s medem

V úterý 2.6.2015 dostanou děti, které chodí na obědy, zajímavou svačinku – tapiokové perly.

Je to lahodná kombinace kokosového mléka, tapiokových perel a medu, která dodá energii. Zdravá svačinka bez přidaného cukru, která uspokojí mlsný jazyk a nadlouho zasytí. Je bez alergenu!


Poznámka: 

Tapioka perly: Škrob z kořene manioku, přirozeně bezlepkový. Výborný k přípravě pudinků, želé a omáček.

Tuto prastarou surovinu údajně používali už Mayové. K dostání je ve formě moučky nebo různě velkých slisovaných kuliček. Tapioka je zdravým zdrojem karbohydrátů s nízkým obsahem cholesterolu a bez „nezdravých“ tuků. Tapioka obsahuje vápník, fosfor, draslík a hořčík. Neobsahuje lepek a může být proto součástí bezlepkové diety.

Z tapioky připravíte výborný přírodní pudink, kaši pro děti, bubble tea, ale můžete ji použít i jako zahušťovadlo do polévek (na způsob krupek nebo kapané zavářky), nebo krém do ovocných koláčů. Můžete ji též použít místo rýže. Tapioka má velmi příznivé účinky při potížích s trávením.

Tapioka obsahuje vápník, fosfor, draslík a hořčík. Je také dobrým zdrojem železa, kyseliny listové a vitamínu B.

Tapioka je poměrně kalorická a velmi rychle a nadlouho vás zasytí.

100g tapioky obsahuje přibližně 350 kalorií. Stejné množství dále obsahuje 88g sacharidů, 0,19g bílkovin, 0,02g tuku, 1mg hořčíku, 1,58mg železa a 0,1mg manganu. Tapioka je také přirozeným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin.