5.7.2008 00:02

Může být dnes mladá rodina bez internetu? Nemůže!

Kartáček na zuby, mobil, lednička, pračka, internet. Je v tom nějaký rozdíl? Není – vše potřebujeme nutně ke každodennímu životu.

Internet tu dávno není jen pro zábavu. Je to sociální fenomén. Školák jej potřebuje stejně jako aktovku s pouzdrem. Stále více důležitých věcí bude dostupných jen jeho prostřednictvím.

Nemít internet je luxus, který si mohou dovolit jen lidé již pracovně či studijně neaktivní, kteří žijí mimo dění, o nic a nikoho se nemusejí starat. Je třeba už konečně pochopit, že internet není (jen) hračka, ale nezbytný pracovní nástroj!

Studium na vysoké škole je dnes bez internetu prakticky nemožné. Nikdo se už neptá, zda jej máte, protože se vás také neptají, zda umíte číst. Lidé, kteří zůstanou mimo tyto informační dálnice, jsou ohroženi sociální exkluzí.

Brzy přijde doba, kdy se na poslední neoblomně konzervativní rezidua přestane brát ohled. Najednou budou bez informací o autobusech, bez možnosti zvolit si jídlo, nebudou vědět, co důležitého je čeká.

Internet je život a život je internet. Nemusíme mu rozumět, ale musíme jej mít k dispozici. Jinak sedíme v posledním vagóně – odpojeném vagóně…

-DP-

Fotogalerie:

 
eu
eu
powered by

Radek Vala - Tvorba WWW stránek

 2006-2020