25.3.2013 00:02

Starší v Polsku zvítězili!

dsc_0746_380
V sobotu 23. března 2013 jsme se zúčastnili již pátého florbalového turnaje v rámci projektu Zpěv, tanec a sport dětí polsko-českého pohraničí. S polskými týmy UKS Trolik Opole a Kedzierzyn Kozle poměřili naši kluci své síly po dlouhé přestávce, protože poslední turnaj se konal v listopadu 2012 u nás v Bruntále.

dsc_0756_380

Mladší žáci (Matěj Goněc, Paťa Žmolík, Kuba Brázdil, René Szczurek, Matěj Župka, Honza Duhajský a Viky Zatloukal) v prvním zápase nezachytili dravý začátek domácích a celkem rychle a snadno prohrávali 0:2. Po dobrém výkonu našeho týmu a gólech Reného a Patrika minutu před koncem zápasu kluci vyrovnali na 3:3, bohužel těsně před sirénou neuhlídali polského střelce, který rozhodl tento zápas o vítězství K.Kozle 4:3. Do druhého zápasu proti UKS Trolik Opole nastoupili naši borci úplně jinak. Skvělým výkonem naši vedli rozdílem čtyř gólů, ale opět jim nevyšel závěr, kde dovolili opolským srovnat na 6:6. Opole pak porazilo K.Kozle 6:1 a stalo se vítězem turnaje mladších žáků.

dsc_0789_380

Starší žáci hráli ve složení: Tomáš Petr, Jindra Bílka, Petr Mlček, Frederik Marada, Jirka Vítek, Vlasťa Skopalík, Matěj Zapp a Lukáš Procházka. Ze dvou odehraných zápasů si kluci odvezli dvě vítězství a tedy i celkovou výhru v turnaji. Ale obě utkání byla velmi vyrovnaná a o výsledek museli kluci bojovat až do samého závěru. Za předvedený výkon si výhru zasloužili a upevnili si tak vedoucí místo v celkovém hodnocení všech dosavadních turnajů.

V dubnu nás bude čekat v Opoli závěrečný turnaj projektu, který určí konečného vítěze v rámci celého turnaje.

Více foto: http://www.florbal-tymokruzni.estranky.cz/fotoalbum/kedzierzyn-kozle-23.3.2013/

Fotogalerie: