6.7.2009 00:02

OBROVSKÝ ÚSPĚCH - Veronika Kašpaříková – olympijská vítězka...(video i s živým rozhovorem)

jedna_kopie_380_01

 

klikni pro zvětšení...

 

Od 23.- 28. června 2009 reprezentovala Veronika Kašpaříková - členka oddílu moderní gymnastiky Bruntál, nejen svůj oddíl, ale také město na IV. letní olympiádě dětí a mládeže v Táboře. Tato prestižní záležitost byla velkým svátkem pro všechny mladé sportovce, kteří byli vybráni z celé České republiky. Moravskoslezský kraj reprezentovalo v různých sportovních odvětvích celkem 145 sportovců. Pouze pět sportovců bylo přímo z Bruntálu, jeden z Vrbna pod Pradědem.

 

Veronice se jako jediné podařilo získat olympijské zlato a stát se zároveň olympijskou vítězkou v kategorii kadetky mladší, odvětví moderní gymnastika. Veronika je přebornicí severomoravské oblasti pro rok 2008 a 2009, loňskou čtyřnásobnou mistryní v kategorii kadetky mladší a na letošním MČR v Jablonci získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. 

 

Táborský zimní stadion byl v úterý 23.6.2009 v podvečer svědkem slavnostního zahajovacího ceremoniálu čtvrté dětské letní olympiády. V bouřlivé atmosféře, za kterou by se nemusela stydět kterákoliv jiná sportovní akce, bylo 2392 zúčastněných sportovců a dalších hostů svědky atraktivní podívané. Program uváděl zkušený sportovní komentátor Štěpán Škorpil, který přítomné diváky přesvědčil, že je skutečným profesionálem.

 

V průběhu celého týdne pak čekal na sportovce bohatý kulturní doprovodný program. Měli možnost navštívit táborské památky – jako např. Husitské muzeum, táborské středověké podzemí, expozici táborský poklad apod., koncert Ewy Farné, Chinaski či Maxim Turbulenc. Zahráli si bowling, navštívili koupaliště s tobogány. Všechny akce měly akreditovaní sportovci v průběhu celého týdne zdarma. Vždy po skončení závodů byly na Žižkově náměstí slavnostní vyhlašovací ceremoniály.

 

V jednotlivcích získala třináctiletá Veronika zlato. Společně se třemi havířovskými závodnicemi – Karolínkou Kyškovou, Barčou Purmovou a Bárou Kundelovou tvořila děvčata družstvo Moravskoslezského kraje. Umístěním: Verča 1, Karolínka 2, Barča 2 a Bára 3 získalo družstvo stejně jako Praha 5 bodů. Pražské závodnice však měly zlaté medaile 2, a proto obsadily první příčku. Družstvo Moravskoslezského kraje získalo olympijské stříbro. Dvě olympijské medaile jsou pro oddíl jistě cenným přínosem a pro Veroniku velkou zkušeností a zážitkem.

 

 V průběhu sezony ji pečlivě připravovala trenérka Hana Smékalová. Její podíl je znatelný! Nejen skvěle postavené sestavy, nad kterými se mnohým tajil dech, ale také senzačně vybraná hudba. Je patrné, že Hanka je v tomto směru skutečným profesionálem. Její kvality je opravdu nutné vyzvednout a je zcela bez pochyb zmínit, že i v malém městě se dá dělat ,,velký‘‘ sport. Trenérce Hance Smékalové tak touto cestou děkujeme za skvělou přípravu bruntálské závodnice Veroniky Kašpaříkové.

banner_kopie_380_01

DLOUHÁ CESTA K VRCHOLU 
VIDEO...

O úspěchu informuje také tisk...(klikni)... 

bruntalsky_denik

Gymnastka Kašpaříková vyhrála letní olympiádu

Bruntál, Tábor - Mladá bruntálská gymnastka Veronika Kašpaříková patří ve své kategorii mezi elitu České republiky. Prokázala to na letní olympiádě v Táboře, odkud si odvezla zlatou a stříbrnou medaili. (Více zde...)

Připomeňte si Veroničinu TANČÍRNU - 7 minut se nehnete od monitoru...

Fotogalerie:

Veronika Kašpaříková, 7.A, s maminkou...
 
eu
eu
powered by

Radek Vala - Tvorba WWW stránek

 2006-2020