Chřipkové prázdniny

POTVRZENÍ O CHŘIPKOVÝCH PRÁZDNINÁCH

 

Doplňující informace:

Pokud rodič bude nárokovat tzv. OČR, máme ve škole připraveny předvyplněné formuláře z OSSZ (Okresní správa soc. zabezpečení – v Bruntále u hřiště), které můžeme rodičům vydat pro doložení zaměstnavateli. Pro OČR  potvrzení stažitelné na školním webu nedostačuje. 

 

V Bruntále dne 14.2.2020

Vážení,

Pokračování textu

EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ 2019/2020

Ekologická soutěž se v letošním roce konala v předvánočním čase. Proto i úkoly byly vánoční, např. vůně Vánoc, poznávání jehlic stromů, vykrajování cukroví, …

Tentokrát si každý odnesl vlastnoručně napečené perníčky, vánoční dárek šetrný k životnímu prostředí, které přinesla jednotlivá družstva.

Pokračování textu

Hraj o tyto ceny! Přihlas se do fotosoutěže Region očima mladých III

Jak se přihlásit?

•Hlavní podmínkou, kterou musí splnit účastníci soutěže je přímá vazba všech prací k regionu Bruntál a nebo Prudnik.
•Do soutěže jsou přijímány černobílé nebo barevné fotografie v elektronické formě
• Fotografie mohou být upraveny pouze tak, aby nebyl změněn obsah fotografie (úrovně, křivky, doostření atd.).
• 1 účastník může zaslat do soutěže nejvíce 3 fotografie do každého tématu

Témata soutěže :
1/ Krajina / Architektura
2/ Lidé (portrét)
3/ Ze života (reportáž)
4/ Volné téma – fotografováno mobilem

III. CENY V SOUTĚŽI
Vyhodnoceno bude 5 autorů nejlepších fotografií v každém vyhlášeném tématu na základě hodnocení odborné poroty. Celkem jsou čtyři témata.
První tři místa v každé kategorie budou odměněny věcnými cenami a diplomem Spobrufo. Čtvrté a páté místo obdrží čestné uznání Spobrufo a malou věcnou cenu. Dále pak budou vybráni tři nejlepší autoři z celé soutěže, a ti obdrží medaile ČFFU.

Pozn.: Soutěžící, kteří získají jednu z cen, budou organizátorem před vyhlášením vyrozuměni o výsledku umístění telefonicky nebo e-mailem. Výherce nebo jeho zákonný zástupce předloží při převzetí ceny doklad totožnosti.

Fotografie zasílejte na david.pizur@zsbrok.cz

Jak jsme pokročili v opravách

Polovina prázdnin zastihla školu v plném pracovním nasazení řemeslníků.
Po vodařích nastupují postupně obkladači, malíři. Malovat sice budeme jen tam, kde se bouralo – v průběhu školního roku nás čeká totiž výměna oken, zateplení školy, instalace rekuperačních jednotek a další práce – vše za provozu – pak teprve vymalujeme „pořádně“.

Pokračování textu

Ples 2019

  1. února 2019 proběhl na naší škole již IX. školní ples. Nesl se v poklidné a příjemné atmosféře. Uskutečnit podobně velkou akci ale není vůbec snadné. Proto velice děkujeme všem, kteří aktivně přiložili ruku k dílu: Občanskému spolku ČTVERKA, správním zaměstnancům, kolegům učitelům i pracovitým žákům. Poděkování si rovněž zaslouží pracovnice naší školní jídelny a v neposlední řadě také naši sponzoři. Dlouhodobým podporovatelem je rovněž firma JANTAR. VŠEM DĚKUJEME. K tanci hrály kapely BT Nova z Krnova a Jazzika z Českých Budějovic.

Těší nás příznivý ohlas, citujeme z některých reakcí:

„Chtěla jsem poděkovat za krásný ples, už dlouho jsem si tak nezatančila. Opravdu moc krásné. I zákusky, večeře, nemělo to chybu.“

„Vadilo mi jen to, že to rychle uteklo…“

„Ples byl excelentně zorganizovaný. Konečně to byl ples v pravém slova smyslu…“

„Hezká atmosféra, dobré jídlo, bohatá tombola. „

Pokračování textu

DEN DVOJČAT. Bez obrovského nadšení dětí a podpory jejich rodičů by tak bezvadná akce nevznikla. Jste skvělí!

WOW! To byla akce! U nás ve škole se to hemžilo dvojčaty. Většina vzala přípravu na Den dvojčat opravdu poctivě, neváhala si koupit nové oblečení a sladit se se svým protějškem do sebemenšího detailu. A že někteří byli vážně k nerozeznání od opravdových dvojčat! (Za tento nápad vděčíme školnímu parlamentu.)

Pokračování textu

Těšte se na mexickou kuchyni, vzkazují sedmáci

Naše jídelna umí vařit chutně, zdravě a navíc levně. Je tu k dispozici pro všechny naše žáky. Na výběr ze dvou jídel jsme si už zvykli. Teď nás však čekají novinky světové kuchyně! Máme se tedy opravdu na co těšit!

Jídelníčky na tyto „Dny světové kuchyně“ připravovali sami žáci v předmětu výchova ke zdraví, konzultovali s vedoucí školní jídelny, vybírali nejvhodnější jídla, také dostupná (finančně i surovinově).

Tento projekt je tedy společným dílem našich žáků a jejich paní učitelky Čechové. 

Pokračování textu

Nabídka tanečního kroužku

Vážení rodiče, milé děti

před nějakým časem měly děti navštěvující školní družinu možnost vyzkoušet si taneční hodinu s lektorkou tance p. Kamilou Limberkovou. Ta nyní přichází s nabídkou vedení kroužku přímo na naší škole. Taneční hodiny by pro děti probíhaly každý čtvrtek od 14:00-15:00 ve školní tělocvičně. 


Tento čtvrtek 22.3.2018 by proběhla první hodina pro zájemce. Vítáni jsou také rodiče dětí. Hodina by byla zároveň informativní, děti by se dozvědely vše potřebné.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte.

 

I. Radílková Kašpaříková
vedoucí vychovatelka ŠD

Jaro jsme přivítali karnevalem

Při příležitosti vítání JARA a prvního jarního dne uspořádala naše škola pro všechny děti z celého prvního stupně VELKÝ JARNÍ KARNEVAL, kterým děti provázela známá dětská zpěvačka Inka Rybářová. Jejím společníkem byl klaun Rybička. Celé vystoupení se odehrávalo v prostorách školní tělocvičny. Výběr masek byl zcela v režii dětí a jejich rodičů. Příprava rozhodně nebyla podceněna, což si můžete prohlédnout v naší fotogalerii 🙂

I. Radílková Kašpaříková

Pokračování textu

Zástupci škol se seznamují s bruntálskými firmami

Již potřetí navštívili výchovní poradci z bruntálských škol jednu z místních firem. Díky projektu, který organizuje město Bruntál, se mimo jiné seznámili s tím, co firma může nabídnout jejich žákům jako potenciálním budoucím zaměstnancům. Město usiluje o to, aby mladí lidé věděli, že i v Bruntále lze najít dobrou a zajímavou práci.

Pokračování textu

Nábor do basketbalu

Sportovní klub Bruntál přijme do svých řad nové baskeťáky. Přivítáme chlapce a děvčata ve věku 6 až 12 let, kteří mají zájem sportovat, získat nové kamarády či jen vyplnit volný čas. Přihlásit se můžete na některém z níže uvedených tréninků.

Pokračování textu

Nádherně prostřený stůl i tradiční pouštění lodiček

Vánoční mandaly, zpívání, tvoření, štědrovečerní tabule, společné novoroční přání,… tohle všechno si 16.12. žáci 1. stupně užili během projektového dne VÁNOCE. Ostatně i fota přibližují příjemnou atmosféru celého dopoledne. Děkuji dětem za spolupráci a všem dospělákům, kteří se podíleli na zdárném průběhu tohoto dne . Mgr. Ivana Jurková

Pokračování textu

Bruntálský slavík 2016

vystrizek-9-672x161AKCE BYLA FINANČNĚ PODPOŘENA MĚSTEM BRUNTÁL

Za finanční podpory Města Bruntál se v aule ZŠ Okružní uskutečnil další ročník soutěže ve zpěvu lidových písní. Jednotlivé školy vyslaly necelou padesátku soutěžících, většinou vítězů školních kol této soutěže. Odborná porota měla velmi těžký úkol: v soutěži byli samí výborní zpěváci, možná budoucí vítězové slavnějších televizních soutěží.

Pokračování textu

Informace k novému šk. roku

Slavnostní zahájení školního roku: čtvrtek 1. září 2016 v 08:00 (žáci 1. roč. ve svých třídách, všichni starší žáci se ze svých tříd na 08:00 přesunou do auly). Hned poté následuje fotografování tříd.

Pokud se chcete stravovat již od 1. září, je nutné mít stravu nahlášenu a také mít na svém „účtu“ v jídelně již peníze.

Mgr. Leoš Sekanina, ředitel školy

Novoroční přání pana ředitele

Milí žáci, vážení rodiče, kolegové, přátelé!

Do roku 2016 přeji všem hodně zdraví, štěstí, úspěchů a pohody ve škole i doma. Těším se na další společně prožitý rok. Na to, co všechno se nám podaří, co všechno se naučíme. Věřím, že se všichni budeme snažit, „aby nám spolu bylo dobře“.
Všechno nejlepší!

Leoš Sekanina

Tak takový nával škola už dlouho nezažila. Skvělý Jarmark 2014 praskal ve švech

11. prosince 2014 škola uspořádala svůj školní vánoční jarmark. Už v prvních chvílích bylo jasné, že šlo o mimořádně zdařilou akci. Jídelna byla od počátku plná lidí – téměř k prasknutí. Přišli nejen žáci, ale také spousta rodičů. A že bylo na co koukat a kupovat! Stoly se přímo prohýbaly ozdobami a cukrovím. Však na tom také žáci tvrdě pracovali po mnoho dní. Podívejte se, jak to tam vypadalo.

Pokračování textu

Dnem zvířátek a stromů žila celá škola. Sedmačky to pro vás nafotily

20. října 2014 žila celá škola zajímavou akcí. Můžete si o ní přečíst a prohlédnou opravdu velkou nadílku obrázků.

Asi to víte, ale pro jistotu: Když je obrázků hodně, je lepší používat galerii. Jednoduše klikněte myškou na první obrázek, on se vám zvětší a pak už jen pohodlně posunujete šipkou a prohlížíte.

Rolovat posuvníkem totiž tak hluboko dolů byste taky mohli do důchodu 🙂

Pokračování textu