Šachy do škol – „projekt“

ZŠ Bruntál, Okružní, se ve spolupráci s Šachovým klubem Bruntál zapojila do projektu Šachy do škol.

Tento projekt pro žáky 1. st. ZŠ je podporován KÚ Moravskoslezského kraje. Mladí šachisté se setkávají jedenkrát týdně pod vedením trenérů – členů šachového klubu Bruntál. Někteří žáci jsou již také platnými členy tohoto klubu. V aule ZŠ Okružní se také konají okresní soutěže.

Žáci ZŠ Okružní se zúčastnili také Okresního přeboru škol v šachu v Krnově. Jako jediná ZŠ z Bruntálu. V pátek 6. prosince 2019 jsme soutěžili v kategorii mladších žáků. Naše družstvo se mezi více než stovkou účastníků (!) rozhodně neztratilo. Bruntálské základní školy reprezentovali Jan Vrba, Jindřich Ozorovský, Martin Ječný, Viktor Čapka a Adéla Jurošková. ZŠ Okružní obsadila krásné 7. místo. To je dobrý příslib do budoucna.

Na fotografiích vidíte členy soutěžního družstva a také jednoho z trenérů, p. Miroslava Hadámka.

Věřím, že úspěchy našich reprezentantů budou pobídkou i pro další žáky. Každý čtvrtek ve 14 hodin v budově ZŠ Okružní! Přijďte – stojí to za to!