Rozjeli jsme florbal

V letošním školním roce se opět v naší škole naplno rozjel zájmový útvar FLORBAL, ve kterém je zapsáno přes čtyřicet dětí z prvního i z druhého stupně.

Naše školní týmy reprezentují naši školu ve dvou celoročních soutěžích – ve florbalové lize žáků prvního stupně ZŠ, ve které je náš tým dvě kola před koncem zatím na třetím místě ze šesti škol, a v okresní  florbalové lize žáků druhého stupně, ve které je na druhém místě. Naše škola se také zapojuje do různých soutěží, na začátku zimy proběhly dvě – Think Blue Cup pro žáky prvního stupně a Školský pohár AŠSK pro žáky 6. a 7. tříd, ve kterém náš tým postoupil do okresního finále v Krnově. V současné době jsme se žáky 6. a 7. tříd zapojeni do postupové soutěže RBP Street Hockey Cup, ve které jsme v prvním kole porazili ZŠ Cihelní. Finále této soutěže je naplánováno na konec dubna v Ostravě. Žáci naší školy také tvoří kostru dvou bruntálských florbalových týmů – TJ Olympia Bruntál a FCB Panteři, které hrají Moravskoslezskou florbalovou ligu mladších a starších žáků. I v těchto náročných soutěžích se naši žáci skvěle prosazují, vždyť tým TJ Olympia Bruntál v této sezóně odehrál  40 zápasů a z toho dokázal 33 vyhrát!