Prožitková pedagogika – emoce a dětský smích

Emoce zná z vlastní zkušenosti každý z nás. Slovy jsou jen těžko vyjádřitelné.

Hněv, radost, smutek, strach, ale i lítost jsou emoce, které jsou každodenní součástí našeho života. Porozumění emocím zvyšuje umění je regulovat a tím můžeme posílit také naši subjektivní pohodu. Otevřenost vůči vlastnímu prožívání nás pak může vést i ke změně přístupu k našim hodnotám.

V naší družince jsme se s dětmi věnovali prožitkové pedagogice. Společně jsme si povídali o lese, přírodě, živých tvorech i o našem chování. Zjistili jsme, co je správné, a co bychom dělat neměli. Vyzkoušeli jsme si i činnosti, při kterých jsme se od srdce zasmáli.

Dobrodružství, napětí a neskutečná dětská fantazie, která nezná mezí

Bc. Iveta Radílková Kašpaříková, IV. oddělení školní družiny