Projekt světová gastronomie

18.4.2018 máte možnost si vybrat ze dvou jídel (Brazílie x Čína)

V rámci předmětu výchova ke zdraví, vzdělávací oblasti člověk a výživa probíhá nyní na naši škole projekt Světová gastronomie, zaměřený na tradiční pokrmy různých států světa. Žáci 7. tříd si pro naše strávníky připravili na každý týden gastronomickou cestu za poznáním nové kuchyně.

Úkolem žáků je nejen vybrat si stát a vyhledat tradiční pokrm, ale zároveň vyzdobit jídelnu, nachystat propagaci, sepsat pro zájemce recepty i nastudovat historii dané kuchyně.

4. dubna 2018 proběhla první výprava a to do Mexika. Žákyně VII. A. ve spolupráci se školní jídelnou připravily dva tradiční mexické pokrmy Taco a Burito. Oba pokrmy sklidily velký úspěch a my už se nyní těšíme na další týden, kdy nás žáci vezmou za ochutnáním turecké kuchyně, konkrétně na Kebab a tradiční tureckou pizzu Lachmacun.

Příprava mexického dne v plném proudu.