Příprava na dopravní soutěž Mladý cyklista se vyplatila

V úterý 30.4.2019 se konala na nově vybudovaném dopravním hřišti na Základní škole Cihelní soutěž Mladý cyklista.

Příprava byla náročná, zvládnout teorii – testy, zdravovědu, jízdu na kole přes různé překážky a virtuální jízdu na dopravním hřišti. Měsíc a půl intenzivní přípravy se zúročil. V I.kategorii se žáci umístili na 1.místě a ve II.kategorii na 3.místě. GRATULUJEME! Obě družstva postupují do okresního kola, které se koná v Krnově 14.5.2019.
Velké poděkování patří p.vych. Lukeštíkové, která žáky připravovala ve zdravovědě. Žáci si museli připravit 8 druhů zranění, teoreticky i prakticky resuscitaci, obvazovou techniku. Bohužel ve vyučování není dostatek času ani praxe učitelů a žáci se musí připravovat po vyučování.
Někteří žáci nás budou ještě reprezentovat na soutěži Mladých zdravotníků koncem května.
ŽÁCI, KTEŘÍ NÁS REPREZENTOVALI:
Dominik Šiller, Robert Böhm, Alexandra Gomolová, Lucie Kameníková, Vojtěch Povýšil,Šimon Kameník, Adéla Kolečkářová, Klára Kolářová
Děkuji žákům a žákyním, kteří se také připravovali a někteří se soutěže i účastnili v přímém přenosu.(Andrea Švanigová, Barbora Dočková,Tereza Surá, Vendula Kolářová, Antonín Mádr, Veronika Osuchová). Dále děkuji p.uč. Dluhošové a p.uč. Králové, které pomohly při teoretické přípravě (dopravní testy) a výběru žáků na tuto náročnou soutěž.

p.uč.Kerhartová