Nejen v Bruntále bydlí naši žáci. Lucie Buršíková – Široká Niva

Lucie Buršíková z VI.B oslovila ZSBROK se zajímavým nápadem. Zeptala se, zda by žáci žijící mimo Bruntál mohli ukázat své obce. První z nich vám právě představujeme.

Za poslední čtyři roky se podařilo  vydat územní plán obce Široká Niva, opravit budovu základní školy,mateřské  školky – byly vyměněny zdroje vytápění, budovy byly zatepleny, byla vyměněna okna a dveře;  obecní úřad – vnitřní historizující prvky byly zrekonstruovány – obklady, výmalba apod.. Průběžně opravujeme byty v našich bytových domech.  Byly opraveny některé mostky a propustě, taky Markvartický potok byl zrevitalizován. V kulturním domě bylo vybudováno nové zázemí – kuchyňka s ledničkami a sporákem. Byla vybudována naučná stezka, zhotoveny odpočívadla pro turisty, rozšířen sportovní areál o víceúčelové hřiště s umělým povrchem a náběhovou plochu pro hasiče, v areálu byly vybudovány toalety a sprchy. V současné době probíhá oprava chodníku k MŠ, budou vybudovány odstavné plochy pod kontejnery na tříděný odpad a taky místně opraveny komunikace.

Posezeni u nadrazi
Posezeni ve Skrbovicich
viceucelove hriste
Zakladni skola