Na domácím turnaji první!

V neděli 19. března 2017 pořádal oddíl florbalu TJ Olympia Bruntál turnaj v rámci Moravskoslezské florbalové ligy mladších žáků.

Do bruntálské sportovní haly se sjely týmy z Krnova, Štěpánkovic, Opavy a Frýdku – Místku. Turnaj byl zahájen utkáním bruntálské Olympie s krnovskou Orkou, ve kterém zcela jednoznačně zvítězil domácí tým 10 : 2. Ve druhém utkání jsme si také celkem snadno poradili s týmem FBC Štěpánkovice a zvítězili jsme 7 : 3. Věděli jsme, že třetí zápas proti týmu SK PEMA Opava bude klíčový, že to bude přímý souboj o první místo v tomto turnaji. Bohužel jsme nezačali dobře, po třech minutách jsme prohrávali 0 : 2. Opavský tým je velmi silný, s vysokými obránci a šikovnými útočníky, po první půli jsme stále prohrávali o dva góly 2 : 4. Nicméně pak jsme ukázali sílu a odhodlání zvítězit my. V druhých deseti minutách jsme dokázali zápas obrátit, opavskému týmu po velmi obětavém výkonu vsítit tři góly, a když v samotném závěru chytil brankář Dan Panyla samostatný nájezd, mohli jsme se radovat z velmi cenného vítězství 5 : 4. V posledním zápase jsme se střetli s FbC Frýdek – Místek a zápas byl téměř stejný jako ten s Opavou. Opět jsme o vítězství museli bojovat až do konce, vždyť ještě dvě minuty před sirénou jsme prohrávali o dva góly. Ale díky soustředěnosti, bojovnosti a také díky štěstí zůstal tým TJ Olympia Bruntál v domácím turnaji neporažen a v posledním zápase zvítězil 5 : 4.

  1. místo TJ Olympia Bruntál, 2. místo S.K. P.E.M.A. Opava, 3. místo FBC Štěpánkovice, 4. místo FbC Frýdek – Místek, 5. místo FBC Orca Krnov

TJ Olympia Bruntál: Dan Panyla, Viky Zatloukal, Martin Valentr, Kuba Lang, Josef Černý, Filip Leja, Damián Turták, Šimon Gebauer

Děkujeme za pomoc AlcomAlval – www.hlinik.cz