Máme 3. místo v soutěži o nejlepší statistický plakát!

Bez názvu-1

Soutěž o nejlepší statistický plakát, která se konala v rámci mezinárodního projektu statistické gramotnosti. Organizátory národního kola soutěže v České republice byla Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem.

Do národního kola soutěže postoupily nejlepší plakáty ze školních kol. Každá škola mohla odeslat pouze jeden plakát v dané věkové kategorii. Studenti si v letošním ročníku pro své práce mohli zvolit jakékoliv téma. Vyhodnocení národního kola se uskutečnilo 27. února 2019 v budově Českého statistického úřadu v Praze.

Plakáty posuzovala odborná komise ve složení:

• prof. Ing. Hana Řezanková, CSc., předsedkyně poroty (VŠE v Praze, Fakulta informatiky a statistiky, katedra statistiky a pravděpodobnosti)
  • Ing. Petra Kuncová (Český statistický úřad, ředitelka odboru informačních služeb)
  • Ing. Michal Novotný (Český statistický úřad, ředitel odboru vnější komunikace)

Do soutěže se přihlásilo celkem 265 žákovských týmů z 37 škol, zasláno bylo celkem 37 plakátů, z toho 25 v kategorii narození v roce 2002 a mladší a 12 v kategorii narození v roce 1999 a mladší.

Naši školu pod vedením pana učitele Ladislava Maka reprezentovaly:

Eliška Olejová, Veronika Václavíková, Natálie Mušuková
Základní škola Bruntál (všechny z IX.A).

Všem zúčastněným děkujeme za velmi pěkné výsledky jejich práce!