Lyžařský výcvik 2017

Tradiční lyžařský výcvik 7. ročníků se uskutečnil v termínu 2. – 6. ledna 2017 v Karlově pod Pradědem, kde jsme necelý týden trávili na penzionu Zámeček. Na snídaně, obědy a večeře jsme docházeli do sousední restaurace Aurum, kde se o nás velmi dobře postarali.


Na svah jsme se vydali hned v úterý po příjezdu a ubytování na penzionu. Zkušení instruktoři nás rozdělili do tří lyžařských skupin a někteří odvážlivci se vydali na výcvik snowboardový.
Hned od začátku výcviku nám přálo zimní počasí a mohli jsme tak využít ideální podmínky pro lyžování.

Sjezdové tratě byly výborně připravené a s dostatkem sněhu. Zásluhu na tom mají i místní sněžná děla, která zasněžovala prakticky bez přestávky.

Ve čtvrtek jsme také absolvovali večerní lyžování na jednom z největších osvětlených ski areálů na Moravě a svezli jsme se na rychlé čtyř-sedačkové lanovce „Karlovský expres“.

Celý týden se velmi vydařil. Ti, kteří na lyžích nebo snowboardu nikdy nestáli, si tuto disciplínu osahali, a třeba se k ní někdy vrátí. Ti, kteří už na lyžích nebo snowboardu měli něco odježděno, se snad něco nového naučili nebo i pomohli svým spolužákům.

Určitě jsme si to ale všichni užili a budeme se těšit na další zážitky z hor.
Instruktoři: Jiří Zaoral, Jaroslav Klimeš, Adam Ritnošík a Tomáš Němec
Žáci VII.A a VII.B
Vedoucí kurzu Jiří Zaoral