Vánoční školní jarmark 2019

Jedny z nejkrásnějších svátků v roce klepou svým mrazivým prstem na dveře a každý z nás už odpočítává hodiny do posledního školního dne v roce, do čtvrté adventní neděle a především samozřejmě do Vánoc. Dny čekání do odkrytí políčka s číslem „24“ v adventním kalendáři jsme si ve čtvrtek 12. prosince 2019 zpříjemnili školním vánočním jarmarkem.

Nejenom, že nabídka výrobků na jarmarku byla víc než pestrá, ale navíc jsme si s nádhernou atmosférou, která na vánočním jarmarku vládla, o to víc uvědomili, jak moc se na Vánoce těšíme.

Příchozí si u nás mohli prohlédnout a zakoupit vánoční dekorace, svícny, roztomilé figurky s vánočními čepičkami, barevné ozdůbky, svíčky z medových pláství i stylová přáníčka. Vzduchem se linula vůně hřebíčku, sušených pomerančů a vánočního punče. Stoly zdobily dobroty z listového těsta, jablečný závin lákal k zakrojení a při pohledu na domácí muffiny se všem sbíhaly sliny. Ke sladkým marshmallows si návštěvníci mohli dát horké kakao se šlehačkou a gurmánské hody pak završit domácím medovníkem. Voňavým bramborákům a lahodným chlebíčkům také odolal jen málokdo… A chybět samozřejmě nesměla cukrová vata ani krásně nazdobené perníčky. Kouzlo čerstvého jmelí se střídalo s harmonií vůní anýzu a skořice.

Obrovský dík patří všem žákům, jejich maminkám, tatínkům, babičkám i dědečkům, kteří se jakkoli podíleli na téhle vánoční pohádce. Váš čas strávený výrobou velkých či malých dárečků, hodiny i minuty vašeho pečení všech těch dobrot a chvíle, kdy jste se snažili cokoli hezkého vytvořit, zanechaly na našem jarmarku obrovský kus krásné atmosféry. Ať si vánoční svátky užijete stejně tak jako tento den! Za fotografie děkujeme panu Bezručovi.