Hrajeme Moravskoslezskou florbalovou ligu

V květnu 2014 jsme pod hlavičkou TJ Olympia Bruntál založili florbalový oddíl, který v letošní sezóně 2014/2015 hraje Moravskoslezskou florbalovou ligu elévů (roč. 2004, 2005 a mladší).

Ligu hraje celkem 24 týmů, liga má celkem jedenáct kol, která se hrají od září do dubna. Každého turnaje se účastní 5 týmů, které na turnaji hrají systémem každý s každým dvakrát osm minut čistého času. V sobotu 31.1.2015 odehrál náš tým již sedmý turnaj, který tentokrát pořádal FbK Škorpioni Ostrava.

V prvním zápase jsme narazili na Paskov Saurians, se kterými jsme po první polovině remizovali 3 : 3, ve druhé části jsme ale soupeři nadělili šest gólů a zvítězili jsme 9 : 3. S velmi silným soupeřem a pozdějším vítězem turnaje FBC ČPP Bystroň group Ostrava jsme sehráli vyrovnanou partii, která také skončila remízou 6 : 6. Když jsme ve třetím zápase porazili jednoznačně Frýdek-Místek 5 : 1, mělo se proti domácímu týmu FbK Škorpioni Ostrava rozhodnout o druhém místě v turnaji.

První půle skončila nerozhodně 1 : 1, bohužel když naši hráči nedokázali po několika vyložených šancích překonat domácího brankáře, musel přijít trest. Ačkoli jsme v závěru ještě zvýšili obrátky, zápas jsme prohráli 1 : 2. Olympii v Ostravě reprezentovali Tom Sýkora (brankář), Viky Zatloukal (9 gólů/2 asistence/11 bodů), David Galaš (3/5/8), Marťa Valentr (5/1/6), Kuba Lang (2/3/5), Pepík Černý (2/2/4), Maty Kaufmann (1/1/2).

Za florbalový oddíl TJ Olympia Bruntál nastupují – Kuba Lang, Tom Sýkora, Viky Zatloukal, Marťa Valentr, David Galaš, Fana Svatoň, Filip Leja, Filip Jendrišák, Marťa Šamánek, Maty Kaufmann, Pepík Černý.

STATISTIKA HRÁČŮ…