Florbalové úspěchy žáků 2. stupně

Ve školním roce 2017/2018 se dařilo i žákům 2. stupně naší školy.

V průběhu roku jsme se zúčastnili těchto florbalových soutěží.
Mladší i starší žáci obstáli v celorepublikové florbalové soutěži a po jasných výhrách v okrskovém i okresním kole zakončili své účinkování v krajském kole, které se uskutečnilo v Ostravě. Starší žáci skončili na krásném druhém místě a jen o vzájemný zápas nepostoupili do republikové kvalifikace. Mladší žáci si v kraji udrželi pěkné 5. místo a ve všech zápasech potrápili všechny týmy.
V průběhu roku jsme se účastnili tradiční Okresní florbalové ligy, kterou organizačně zaštiťuje ZŠ Karlovice. Celkově se uskutečnilo 5. turnajů, dva se také konaly v tělocvičně ZŠ Okružní. Naši reprezentanti potvrdili skvělou hrou a týmovými výkony celkové 1. místo v lize a obhájili titul již po páté za sebou. Naši hráči se umístili také na předních příčkách v bodovací soutěži nejlepších střelců a brankářů. Podrobné informace o průběhu ligy najdete na stránkách www.oflz.estranky.cz
Dále jsme se také účastnili několika menších turnajů, na které jsme byli pozvaní. Turnaj O velikonoční vajíčko, který se konal na ZŠ ve Vrbně pod Pradědem, jsme letos jednoznačně opanovali. Zúčastnili jsme se také turnaje na Gymnáziu v Rýmařově, který se konal pod záštitou České florbalové unie. Zde jsme obsadili pěkné 4 místo.
Naši školu v průběhu roku reprezentovali tito žáci:
Matěj Župka (nejlepší střelec a hráč florbalové ligy)
Tomáš Sýkora (nejlepší brankář florbalové ligy)
René Szczurek (čtvrtý nejlepší hráč florbalové ligy)
Matěj Žatka (pátý nejlepší hráč florbalové ligy)
Jan Duhajský (osmý nejlepší hráč florbalové ligy)
Vojtěch Makový
Kleantis Hluštík
Filip Hajný
Vojtěch Karvay
Adam Buchtela
Marek Čech
Martin Valentr
Daniel Panyla
Viktor Zatloukal
Jaroslav Beránek
Mathias Formánek
Filip Leja
Damián Turták
Jakub Zlámal
Viktor Diviš
Lukáš Herman
Jan Smitek
Dominik Šuta
Dominik Vrana

Jiří Zaoral