Florbalová liga začala

V letošním školním roce 2015/16 se opět rozjíždí florbalová liga žáků 1. a 2. stupně.

Těšíme se na dramatické zápasy, spoustu gólů, obětavé zákroky a hlavně co nejlepší výsledky našich reprezentantů.

Žáci prvního stupně sehráli svůj první turnaj letošní sezóny ve středu 14. října v naší tělocvičně. Liga má celkem šest kol a účastní se jí čtyři bruntálské školy (Okružní, Petrin, Cihelní a Jesenická). Hraje se systémem každý s každým, zápas trvá 12 minut a hraje se čtyři na čtyři. V prvním turnaji naši školu reprezentovali Zuzka Dvorská, Viky Zatloukal, Filip Leja, Filip Jendrišák, Dan Panyla, Pepa Blatný, Marťa Šamánek.

Jednoznačným vítězem prvního kola se stal tým Jesenické, který vyhrál všechna svá utkání a vede průběžnou tabulku s devíti body. Náš tým má zatím tři body za vítězství nad Cihelní, tři body má i Petrin za vítězství nad Okružní, také Cihelní má za vítězství nad Petrinem tři body. Další kolo ligy se uskuteční na Cihelní 18. listopadu.

Vedoucí družstva I. stupně

Petr Zatloukal

Žáci druhého stupně odehráli 1. kolo dne 15.10. 2015 v tělocvičně ZŠ Andělská Hora. Tak jako vloni se florbalové ligy účastní celkem 8 škol okresu Bruntál – ZŠ Karlovice, ZŠ Vrbno pod Pradědem, ZŠ Andělská Hora, ZŠ Rýmařov, ZŠ Břidličná, ZŠ Jesenická, ZŠ Okružní a nováčkem bude ZŠ Cihelní, která odehrála již jeden turnaj na konci minulého ročníku.

Prvního turnaje se nakonec zúčastnilo pouze 7 škol. Systémem každý s každým družstvo naší školy vstoupilo do letošního ročníku ligy vítězstvím a potvrdilo tak roli favorita. Po celkovém vítězství v předchozích dvou ročnících se budou naši florbalisti snažit o obhajobu.

Na prvním turnaji naši školu reprezentovali:

– René Szczurek, Matěj Župka (VII.A)

– Jan Duhajský, Matěj Žatka (VII.B)

– Adam Blahuš, Martin Groda, Matyáš Vojáček (VIII.A)

– gólman týmu Ondřej Černík (VIII.B)

– Jiří Strapek (IX.A)

– Dalimil Chylík, Jan Prchlík (IX.B)

Podrobnější informace k lize 2. stupně najdete na webových stránkách: www.oflz.estranky.cz

Vedoucí družstva II. stupně

Jiří Zaoral

Tabulka hráčů…

Tabulka týmů…

DSC_9666
DSC_9668
Soubor_000
Soubor_001
Soubor_002
Soubor_003
Soubor_004