Den bláznivých účesů a barevných převleků

Že chytré hlavičky členů Žákovské rady hýří báječnými nápady jsme už měli možnost se přesvědčit. Den bláznivých účesů a barevných převleků, který vzešel z její iniciativy, opět potvrdil úžasnou fantazii naší Žákovské rady. A smysl pro humor … ten samozřejmě u podobných akcí tvoří hlavní přísadu. A že se koktejl barevných převleků a bláznivých účesů skutečně povedl, jsme se všichni mohli přesvědčit v pátek 6. března 2020.

Chodby naší školy se v ten den proměnily v kulisy pro veselou přehlídku bláznivého oblečení a odvážných účesů. Uzdu své fantazii přitom popustili nejenom žáci, ale i učitelé. O to byla celá akce srandovnější! Nebáli jsme se vystřelit si sami ze sebe, vystoupit jako parodie či přímo věrná kopie nějaké slavné celebrity anebo se prostě jen ráno před skříní inspirovat hravostí všech barev, které známe.

Potkat jsme mohli Spidermana, antihrdinku Harley Quinn nebo jamajskou tanečnici. Vzor ponožek nám tentokrát rozhodně nemusel ladit. Křiklavé vzory na výrazných tričkách byly naprosto žádoucí, stejně jako bláznivé doplňky v podobě mega brýlí a květinových náhrdelníků.

Srandovní účesy všemu dodávaly ten správný šmrnc. Nebylo výjimkou, že na vás ze zeleného drdolu vykoukla malá očka, že gely zpevňovaly vlasy do ježatých bodlinek, a že odstín vlasů oživoval fialový přeliv. A co nezvládly šikovné ruce amatérských kadeřníků, doplnily srandovní paruky, stylové klobouky nebo třpytivé copánky.

Za tuhle bláznivou jízdu na vlnách ztřeštěných převleků a výstředních účesů děkujeme hlavně naší Žákovské radě a všem, kteří se akce nebáli zúčastnit a udělat si sami ze sebe trochu srandy. V neposlední řadě patří velký dík maminkám a dalším pomocníkům, kteří se podíleli na kombinaci výstřelků módy, bizarních účesů a rozverných doplňků.