Chřipkové prázdniny

Bez názvu-1

POTVRZENÍ O CHŘIPKOVÝCH PRÁZDNINÁCH

Doplňující informace:

Pokud rodič bude nárokovat tzv. OČR, máme ve škole připraveny předvyplněné formuláře z OSSZ (Okresní správa soc. zabezpečení – v Bruntále u hřiště), které můžeme rodičům vydat pro doložení zaměstnavateli. Pro OČR  potvrzení stažitelné na školním webu nedostačuje.

V Bruntále dne 14.2.2020

Vážení,

oznamuji tímto, že po konzultaci s KHS, pracoviště Bruntál (paní Andrea Baklíková, protiepidemiologické oddělení), jsem musel vzhledem k vysoké nemocnosti žáků, která se dnešního dne přibližuje 40%, vyhlásit týdenní tzv. „chřipkové prázdniny“, a to od pondělí 17.2.2020 až do pátku 21.2.2020 vč. V tuto dobu bude mimo provoz také školní družina i školní jídelna. Školní jídelna bude vařit pouze pro zaměstnance a „cizí strávníky“. Tuto informaci sdělujeme žákům i rodičům běžnými způsoby (školní rozhlas, vývěsky, školní web, školní informační systém ELKA).

Mgr. Leoš Sekanina

VOLNO V PRÁCI…

Vážení rodiče, na základě dotazů jsem zapátral n webu po možnostech „legalizace“ volna, pokud budete potřebovat zůstat s dítětem doma. Na odkazu https://www.podnikatel.cz/clanky/pri-chripkovych-prazdninach-lze-cerpat-osetrovne/
jsem našel text: Při „chřipkových“ prázdninách lze čerpat ošetřovné: Nemocenská dávka ošetřovné náleží při ošetřování člena rodiny. Náleží ovšem také v případě, kdy zaměstnanec nepracuje z důvodu péče o dítě mladší 10 let, protože základní nebo mateřská škola byla uzavřena z důvodu epidemie, havárie či jiné nepředvídané události. Při péči o dítě starší 10 let z důvodu uzavření školy ošetřovné nenáleží.
Budete-li potřebovat potvrzení pro zaměstnavatele, vyhotovíme „na míru“ podle vašich požadavků, stačí se ozvat (mail, Elka, telefon).

Věřím, že to zvládneme ku prospěchu dětí. Tak hodně zdraví!