Bojujeme proti covidu

K zásobníkům na dezinfekci rukou, k čistícím prostředkům a organizačním opatřením jsme v boji proti pandemii pořídili do školy dva generátory ozónu. 

Vyzkoušeli jsme je už před uzavřením školy a jsme s nimi velmi spokojeni. V odpoledních hodinách tyto přístroje putují po třídách (hodinku až dvě v každé třídě), následně se třídy vyvětrají a ráno děti přijdou do opravdu čistého prostředí. Jen musíme dávat pozor na kytičky – těm ozón nesvědčí. A v silné koncentraci by samozřejmě mohl ublížit i člověku. Proto je třeba dodržovat pravidla a dbát opatrnosti. Při plném provozu školy by se měl do každé učebny dostat nejméně jednou za 2 – 3 dny, využíván bude samozřejmě i v odborných učebnách, kde se střídá více dětí.

Do vestibulu školy, kde je největší provoz, jsme pořídili bezdotykový stojan na dezinfekci. Je mechanický, ovládaný nožní pákou a jeho kapacita je 10 litrů náplně. Zvláště pro starší žáky bude asi vhodnější než dávkovače nástěnné, také se jistě zrychlí ranní provoz ve vestibulu. Snad budeme moci brzy vyzkoušet…