Bojujeme proti covidu

K zásobníkům na dezinfekci rukou, k čistícím prostředkům a organizačním opatřením jsme v boji proti pandemii pořídili do školy dva generátory ozónu. 

Vyzkoušeli jsme je už před uzavřením školy a jsme s nimi velmi spokojeni. V odpoledních hodinách tyto přístroje putují po třídách (hodinku až dvě v každé třídě), následně se třídy vyvětrají a ráno děti přijdou do opravdu čistého prostředí. Jen musíme dávat pozor na kytičky – těm ozón nesvědčí. A v silné koncentraci by samozřejmě mohl ublížit i člověku. Proto je třeba dodržovat pravidla a dbát opatrnosti. Při plném provozu školy by se měl do každé učebny dostat nejméně jednou za 2 – 3 dny, využíván bude samozřejmě i v odborných učebnách, kde se střídá více dětí.

Do vestibulu školy, kde je největší provoz, jsme pořídili bezdotykový stojan na dezinfekci. Je mechanický, ovládaný nožní pákou a jeho kapacita je 10 litrů náplně. Zvláště pro starší žáky bude asi vhodnější než dávkovače nástěnné, také se jistě zrychlí ranní provoz ve vestibulu. Snad budeme moci brzy vyzkoušet…

463 návštěv celkem 1 návštěv dnes