Adventní florbalový turnaj 2016

Adventní florbalový turnaj 2016 se uskutečnil 14. prosince 2016 ve velké tělocvičně ZŠ Bruntál, Okružní 38.

vystrizek-9-672x161AKCE BYLA FINANČNĚ PODPOŘENA MĚSTEM BRUNTÁL

Letošní ročník byl již 4. v pořadí a zúčastnilo se jej celkem 8 škol z okresu Bruntál – ZŠ Bruntál, Okružní, ZŠ Bruntál, Jesenická, ZŠ Břidličná, ZŠ Andělská Hora, ZŠ Karlovice, ZŠ Vrbno pod Pradědem, ZŠ Město Albrechtice a ZŠ Rýmařov. Tento turnaj byl zároveň i 3. kolem okresní florbalové ligy 2016/2017, do které je těchto 8 škol zapojeno a v průběhu školního roku se účastní celkem šesti kol ligy.

Družstva byla rozlosována do dvou skupin, ve kterých se odehrály zápasy každý s každým a podle umístění ve skupinách probíhaly zápasy o umístění celkové. Pro každé družstvo, podle celkového pořadí, byly připraveny zajímavé ceny, které byly pořízeny díky finanční podpoře města Bruntál. Ceny do turnaje také věnovaly Lesy ČR, takže si každý účastník turnaje odnesl alespoň drobnou odměnu. Navíc byli odměněni nejlepší hráč z každého družstva a také nejlepší brankář turnaje.

Na celkovém 1. místě se umístilo družstvo ZŠ Město Albrechtice, které po výborném výkonu vybojovalo výhru ve finále proti družstvu ZŠ Vrbno pod Pradědem, které obsadilo 2. místo. V souboji o 3. místo se utkalo družstvo domácích, ZŠ Okružní a družstvo ZŠ Jesenická. Po napínavém průběhu zápasu, který skončil remízou 2:2, se o vítězi muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. V těch podal výborný výkon náš brankář Ondřej Černík, pomohl celému týmu k vítězství a celkovému umístění na 3. místě. Podal výborný výkon v celém turnaji a vysloužil si tak cenu pro nejlepšího brankáře. ZŠ Jesenická obsadila tedy 4. místo. 5. místo připadlo na ZŠ Břidličnou, která jen díky horšímu skóre ve skupině nepostoupila do bojů o lepší umístění. Ve svém zápase porazila družstvo ZŠ Karlovice, které tak obsadilo 6. místo. V souboji o celkové 7. a 8. místo se utkala družstva ZŠ Rýmařov a ZŠ Andělská Hora. Vítězem tohoto utkání bylo družstvo ZŠ Rýmařov, které skončilo na 7. místě a závěr celého pole uzavřelo družstvo ZŠ Andělská Hora na 8. místě.

Všem děkujeme za předvedené výkony a budeme se těšit u dalšího florbalového turnaje.

Naši školu reprezentovali:

VII.AAdam Buchtela, David Galaš, Vojtěch Karvay, Adam Venera

VIII.AFilip Hajný, René Szczurek, Matěj Župka

VIII.BJan Duhajský, Matěj Žatka

IX.AMartin Groda, Matyáš Vojáček

IX.B Ondřej Černík

Kompletní přehled celkového stavu Okresní florbalové ligy 2016/2017 sledujte na internetových stránkách: www.oflz.estranky.cz

Mgr. Jiří Zaoral